Letenky Easyjet

Easyjet pro letní sezónu připravil několik zajímavých akcí na měsíc červenec a to z Prahy. Destinacemi jsou Milán, Paříž a Lyon.

Do Milána můžete letět již od 1 119 Kč, do Paříže se dostanete za 1609 Kč a Lyon vychází na 2 009 Kč. Pokud kupujete letenky až na podzim, ceny jsou ještě nižší a začínají na 789 Kč na let Praha – Milán.

 

Easyjet patří mezi v Evropě mezi největší letecké společnosti a jedná se o druhou největší nízkonákladovou společnost následující po Ryanair. Ročně přepraví každým rokem více a více cestujících, přičemž dobíhá rozdíl mezi přepravených osob u Ryanairu a je možné, že v nejbližších letech dokonce Ryanair předběhne.

I když je mezi těmito aerolinkami velká podobnost, rozdíly jsou poměrně velké. Zatímco Ryanair létá hlavně na menší letiště, kde jsou nižší letištní poplatky, Easyjet létá na svých trasách na hlavní letiště, což se projevuje i na vyšší ceně letenky. Výhodou je však i zavazadla, která není váhově limitovaná a rozměry můžou být větší než je tomu u jejího konkurenta.

Easyjet si získal oblibu Čechů v posledních letech, hlavně kvalitním servisem a nízkými cenami letenek z Prahy oproti ostatním leteckým společnostem létajícím z pražského letiště.

Letenky od easyJetu jsou v průměru až o 30% levněji az dlouhodobého hlediska tak lidem ušetří značné finance jako při využívání jiných aerolinek. Snad největšímu nevýhodou easyJetu je relativně malý počet spojení z Prahy, přesto linky společnosti Easyjet pokrývají nejvíce využívané zatížené destinace a také díky tomu lowcost aerolinka Easyjet má až 6% podíl na počtu převezeno pasažérů na letišti Ruzyně. Tento tržní poodiel zároveň každým rokem narůstá a za minulý rok Easyjet přepravil více než 800 000 pasažérů.

 

Easyjet tak spolu z ČSA, WizzAir, Lufthansou a Travel Service-em tvoří top 5 leteckým společností v Čechách a stále roste.